Lot: 1

Current Price: 6,000 TL Starting Bid: 6,000 TL Estimated: TL Losing Winning

19. YÜZYIL OSMANLI MİNELİ GELİN KEMERİ

Pirinç üzeri mine işçiliği ile hilal motifleri, altın sim el işi ile kemer kısmının boncuk süslemelerinin yapıldığı kusursuz gelin kemeri.

- TL
Place Bid You're Winning Your bid sent
İzleyici olarak girdiniz
Pey veremezsiniz.
Pey vermek için butonu sağa çekin
 • The live auction completed. Thank you for your participation.
 •  
 • Lots
 • Winnings
 • 19. YÜZYIL OSMANLI MİNELİ GELİN KEMERİ-Pirinç üzeri mine işçiliği ile hilal motifleri, altın sim el işi ile kemer kısmının boncuk süslemelerinin yapıldığı kusursuz gelin kemeri.

  Lot No: 1

  Lot: 1

  19. YÜZYIL OSMANLI MİNELİ GELİN KEMERİ-Pirinç üzeri mine işçiliği ile hilal motifleri, altın sim el işi ile kemer kısmının boncuk süslemelerinin yapıldığı kusursuz gelin kemeri.

  TLSold
 • 19. YÜZYIL OSMANLI FİNCAN ZARFI-Gümüş üzeri savat işçiliği ile bitkisel dekorların yapıldığı, ağız kısmı dilimli işçilik ile süslenmiş kahve fincan zarfı. 
Yükseklik ; 6 cm. 
Ağırlık ; 44 gr.

  Lot No: 2

  Lot: 2

  19. YÜZYIL OSMANLI FİNCAN ZARFI-Gümüş üzeri savat işçiliği ile bitkisel dekorların yapıldığı, ağız kısmı dilimli işçilik ile süslenmiş kahve fincan zarfı. Yükseklik ; 6 cm. Ağırlık ; 44 gr.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE OKUMA ÇUBUĞU-20. yüzyıl Gümüş üzeri mine işçiliği ile değerli taşlarla süslenmiş okuma çubuğu. 
Uzunluk ; 18,5 cm.

  Lot No: 3

  Lot: 3

  GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE OKUMA ÇUBUĞU-20. yüzyıl Gümüş üzeri mine işçiliği ile değerli taşlarla süslenmiş okuma çubuğu. Uzunluk ; 18,5 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ & BAGA MÜCEVHER KUTUSU-Gümüş bordür üzeri baga kapak ile tamamlanmış, üzerinde el işi ile 1946 tarih ve inisiyalin olduğu ayaklı mücevher kutusu. 
Ölçüleri ; 8,5 x 6 x 4,5 cm. 
Ağırlık ; 94 gr.

  Lot No: 4

  Lot: 4

  GÜMÜŞ & BAGA MÜCEVHER KUTUSU-Gümüş bordür üzeri baga kapak ile tamamlanmış, üzerinde el işi ile 1946 tarih ve inisiyalin olduğu ayaklı mücevher kutusu. Ölçüleri ; 8,5 x 6 x 4,5 cm. Ağırlık ; 94 gr.

  TLSold
 • ÇİFT MİNELİ HAVYARLIK-Pirinç üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, balık sırtı desenlerin yapıldığı kaşıkları ile birlikte çift havyarlık. 
Ölçüleri ; 3 x 4,5 cm.

  Lot No: 5

  Lot: 5

  ÇİFT MİNELİ HAVYARLIK-Pirinç üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, balık sırtı desenlerin yapıldığı kaşıkları ile birlikte çift havyarlık. Ölçüleri ; 3 x 4,5 cm.

  TLSold
 • 8 GÜNLÜK GÜMÜŞ ÜZERİ MİNELİ SAAT-İsviçre Gümüş üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, 8 günlük kurmalı masa saati. ( saat 9 yönünde mine kısmında küçük bir atık ve saatin bakıma ihtiyacı vardır )
Ölçüleri ; 8 x 8,5 cm. 
Ağırlık ; 176 gr.

  Lot No: 6

  Lot: 6

  8 GÜNLÜK GÜMÜŞ ÜZERİ MİNELİ SAAT-İsviçre Gümüş üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, 8 günlük kurmalı masa saati. ( saat 9 yönünde mine kısmında küçük bir atık ve saatin bakıma ihtiyacı vardır ) Ölçüleri ; 8 x 8,5 cm. Ağırlık ; 176 gr.

  TLSold
 • 8 GÜNLÜK GÜMÜŞ ÜZERİ MİNELİ SAAT-İsviçre Gümüş üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, 8 günlük kurmalı masa saati. Mine kısmında herhangi bir atık yoktur ve sorunsuz çalışır durumdadır. 
Ölçüleri ; 9,5 x 9 cm. 
Ağırlık ; 210 gr.

  Lot No: 7

  Lot: 7

  8 GÜNLÜK GÜMÜŞ ÜZERİ MİNELİ SAAT-İsviçre Gümüş üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, 8 günlük kurmalı masa saati. Mine kısmında herhangi bir atık yoktur ve sorunsuz çalışır durumdadır. Ölçüleri ; 9,5 x 9 cm. Ağırlık ; 210 gr.

  TLSold
 • FAB-SUISSE JUVENİA GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE SAAT-İsviçre yapımı Juvenia imzalı FAB - SUISSE mekanik mekanizma, Dış kasa 935 ayar gümüş üzeri tamamen mine işçiliği ile kaplanmış, üstten kurmalı, orijinal deri kendi kutusunda seyehat & masa saati.

  Lot No: 8

  Lot: 8

  FAB-SUISSE JUVENİA GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE SAAT-İsviçre yapımı Juvenia imzalı FAB - SUISSE mekanik mekanizma, Dış kasa 935 ayar gümüş üzeri tamamen mine işçiliği ile kaplanmış, üstten kurmalı, orijinal deri kendi kutusunda seyehat & masa saati.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE BROJ SAAT-İngiliz, gümüş üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, kutusunda broj saat. ( broj kısmı minesinde küçük atık vardır. )

  Lot No: 9

  Lot: 9

  GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE BROJ SAAT-İngiliz, gümüş üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, kutusunda broj saat. ( broj kısmı minesinde küçük atık vardır. )

  TLSold
 • 19. YÜZYIL GÜMÜŞ KEMER-19. yüzyıl Osmanlı dönemi, toka kısmı tuğralı, tüm baklaları kalem işi ile motiflerin, tuğra ve çiçek desenlerinin yapıldığı kemer. 
Ağırlık ; 369 gr. 
Uzunluk ; 89 cm.

  Lot No: 10

  Lot: 10

  19. YÜZYIL GÜMÜŞ KEMER-19. yüzyıl Osmanlı dönemi, toka kısmı tuğralı, tüm baklaları kalem işi ile motiflerin, tuğra ve çiçek desenlerinin yapıldığı kemer. Ağırlık ; 369 gr. Uzunluk ; 89 cm.

  TLSold
 • OSMANLI SITZENDORF PORSELEN BANDO TAKIMI-Sıtzendorf Porselen Bando Takımı. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Alman, Sitzendorf imalat damgalı. Limitli üretim, 6 adet geleneksel kıyafetleri içerisinde müzik aleti çalan Osmanlı çocuk figürlerinden oluşan realistik bando takımı. Yoğun altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Fevkalade kondisyonda. Estetik ve görsel yönü yüksek, koleksiyonluk örneklerdir.
Uzunluk ; 14,5 cm.

  Lot No: 11

  Lot: 11

  OSMANLI SITZENDORF PORSELEN BANDO TAKIMI-Sıtzendorf Porselen Bando Takımı. Osmanlı Pazarı için özel imalat. Alman, Sitzendorf imalat damgalı. Limitli üretim, 6 adet geleneksel kıyafetleri içerisinde müzik aleti çalan Osmanlı çocuk figürlerinden oluşan realistik bando takımı. Yoğun altın yaldız bezemeler ile zenginleştirilmiş. Fevkalade kondisyonda. Estetik ve görsel yönü yüksek, koleksiyonluk örneklerdir. Uzunluk ; 14,5 cm.

  TLSold
 • CHARLES CLEMENTS GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE KAŞIK TAKIMI-Cherles Clements London orijinal kendi kutusunda, gümüş üzeri kusursuz mine işçiliği toplam altı adet, farklı formda çay kaşığı takımı.

  Lot No: 12

  Lot: 12

  CHARLES CLEMENTS GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE KAŞIK TAKIMI-Cherles Clements London orijinal kendi kutusunda, gümüş üzeri kusursuz mine işçiliği toplam altı adet, farklı formda çay kaşığı takımı.

  TLSold
 • İTALYAN MİKRO MOZAİK BROJ-İtalyan Mikro Mozaik işçiliği ile yapılmış, renkli cam parçalarından tek tek el işi ile çiçek motiflerinin yapıldığı oval formda broj. 
Ölçüleri ; 5 x 3 cm.

  Lot No: 13

  Lot: 13

  İTALYAN MİKRO MOZAİK BROJ-İtalyan Mikro Mozaik işçiliği ile yapılmış, renkli cam parçalarından tek tek el işi ile çiçek motiflerinin yapıldığı oval formda broj. Ölçüleri ; 5 x 3 cm.

  TLSold
 • İTALYAN MİKRO MOZAİK BROJ-İtalyan Mikro Mozaik işçiliği ile yapılmış, renkli cam parçalarından tek tek el işi ile gitar formunda yapılmış broj. 
Ölçüleri ; 4 x 2 cm.

  Lot No: 14

  Lot: 14

  İTALYAN MİKRO MOZAİK BROJ-İtalyan Mikro Mozaik işçiliği ile yapılmış, renkli cam parçalarından tek tek el işi ile gitar formunda yapılmış broj. Ölçüleri ; 4 x 2 cm.

  TLSold
 • İTALYAN MİKRO MOZAİK BROJ-İtalyan Mikro Mozaik işçiliği ile yapılmış, renkli cam parçalarından tek tek el işi ile çiçek motiflerinin yapıldığı oval formda broj. 
Ölçüleri ; 3,5 x 3 cm.

  Lot No: 15

  Lot: 15

  İTALYAN MİKRO MOZAİK BROJ-İtalyan Mikro Mozaik işçiliği ile yapılmış, renkli cam parçalarından tek tek el işi ile çiçek motiflerinin yapıldığı oval formda broj. Ölçüleri ; 3,5 x 3 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ MİNELİ MISIR ÇAY KAŞIĞI-Mısır figürlerinin olduğu, 800 ayar damgalı 1900 başları imalatı, gümüş çift çay kaşığı. 
Ağırlık ; 11 gr. 
Uzunluk ; 9 cm.

  Lot No: 16

  Lot: 16

  GÜMÜŞ MİNELİ MISIR ÇAY KAŞIĞI-Mısır figürlerinin olduğu, 800 ayar damgalı 1900 başları imalatı, gümüş çift çay kaşığı. Ağırlık ; 11 gr. Uzunluk ; 9 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE ENFİYE KUTUSU-Gümüş üzeri mine işçiliği ile içi süslenmiş içi altın vermiyeli enfiye kutusu. 
Çap ; 4,5 cm.

  Lot No: 17

  Lot: 17

  GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE ENFİYE KUTUSU-Gümüş üzeri mine işçiliği ile içi süslenmiş içi altın vermiyeli enfiye kutusu. Çap ; 4,5 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-Fransız 19. yüzyıl imalatı, orijinal kendi kutusunda, kapak 14 ayar altın, kristal parfüm şişesi. 
Uzunluk ; 10 cm.

  Lot No: 18

  Lot: 18

  FRANSIZ ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-Fransız 19. yüzyıl imalatı, orijinal kendi kutusunda, kapak 14 ayar altın, kristal parfüm şişesi. Uzunluk ; 10 cm.

  TLSold
 • 19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak, burgu formunda yapılmış parfüm şişesi. 
Uzunluk ; 11 cm.

  Lot No: 19

  Lot: 19

  19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak, burgu formunda yapılmış parfüm şişesi. Uzunluk ; 11 cm.

  TLSold
 • 19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak parfüm şişesi. 
Uzunluk ; 11 cm.

  Lot No: 20

  Lot: 20

  19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak parfüm şişesi. Uzunluk ; 11 cm.

  TLSold
 • 19. YÜZYIL MİNELİ ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak, mine işçiliği ile süslenmiş parfüm şişesi. 
Uzunluk ; 7,5 cm.

  Lot No: 21

  Lot: 21

  19. YÜZYIL MİNELİ ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak, mine işçiliği ile süslenmiş parfüm şişesi. Uzunluk ; 7,5 cm.

  TLSold
 • 19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak parfüm şişesi. 
Uzunluk ; 7,5 cm.

  Lot No: 22

  Lot: 22

  19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak parfüm şişesi. Uzunluk ; 7,5 cm.

  TLSold
 • 19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak parfüm şişesi. 
Uzunluk ; 8,5 cm.

  Lot No: 23

  Lot: 23

  19. YÜZYIL ALTIN KAPAK PARFÜM ŞİŞESİ-19. yüzyıl Fransız imalatı, 14 ayar altın kapak parfüm şişesi. Uzunluk ; 8,5 cm.

  TLSold
 • MİNELİ ALTIN KAPLAMA ENFİYE KUTUSU-19. yüzyıl Osmanlı pazarına yapılmış, gümüş üzeri yoğun altın kaplama, kalem işi ile desenlerin yapıldığı, kapak kısmı mine ile süslenmiş muazzam enfiye kutusu. Koleksiyonluk nadir eserdir. 
Ölçüleri ; 8 x 5,5 cm. 
Ağırlık ; 106 gr.

  Lot No: 24

  Lot: 24

  MİNELİ ALTIN KAPLAMA ENFİYE KUTUSU-19. yüzyıl Osmanlı pazarına yapılmış, gümüş üzeri yoğun altın kaplama, kalem işi ile desenlerin yapıldığı, kapak kısmı mine ile süslenmiş muazzam enfiye kutusu. Koleksiyonluk nadir eserdir. Ölçüleri ; 8 x 5,5 cm. Ağırlık ; 106 gr.

  TLSold
 • AVUSTURYA VİYANA MÜCEVHER KUTUSU-1800 lü yıllar Avusturya Viyana imalatı, üst kısım mine işçiliği ile süslenmiş, piano formunda mücevher kutusu. 
Ölçüleri ; 10 x 7 x 5 cm.

  Lot No: 25

  Lot: 25

  AVUSTURYA VİYANA MÜCEVHER KUTUSU-1800 lü yıllar Avusturya Viyana imalatı, üst kısım mine işçiliği ile süslenmiş, piano formunda mücevher kutusu. Ölçüleri ; 10 x 7 x 5 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE TARAK-925 ayar ve ingiliz damgalı, gümüş üzeri mine işçilikli kusursuz tarak. 
Uzunluk ; 9,5 cm. 
Ağırlık 43 gr.

  Lot No: 26

  Lot: 26

  GÜMÜŞ ÜZERİ MİNE TARAK-925 ayar ve ingiliz damgalı, gümüş üzeri mine işçilikli kusursuz tarak. Uzunluk ; 9,5 cm. Ağırlık 43 gr.

  TLSold
 • İNGİLİZ İKİ KASA PRİOR-İngiliz London K. Really usta damgalı, zincirli modeli, sorunsuz çalışır durumda, anahtarı ile birlikte Prior Saat. ( kadranda kusur yoktur ) 
Saat Çap ; 37 mm. 
Dış Kasa ; 41 mm.

  Lot No: 27

  Lot: 27

  İNGİLİZ İKİ KASA PRİOR-İngiliz London K. Really usta damgalı, zincirli modeli, sorunsuz çalışır durumda, anahtarı ile birlikte Prior Saat. ( kadranda kusur yoktur ) Saat Çap ; 37 mm. Dış Kasa ; 41 mm.

  TLSold
 • GEORGE PRİOR ÜÇ KASA CEP SAATİ-George Prior (1810), Kaplumbağa Kabuğu (Baga) ve Gümüşten Mamul İç Kasalar, Zincirli, Devasa Boyda, Toplam üç Kasalı ve Çalışır Durumda, Tam Prior cep saati. ( kadranda ufak kılcal vardır ) 
Saat Çap ; 49 mm. 
2. Kasa ; 60 mm. 
3. Kasa ; 72 mm.

  Lot No: 28

  Lot: 28

  GEORGE PRİOR ÜÇ KASA CEP SAATİ-George Prior (1810), Kaplumbağa Kabuğu (Baga) ve Gümüşten Mamul İç Kasalar, Zincirli, Devasa Boyda, Toplam üç Kasalı ve Çalışır Durumda, Tam Prior cep saati. ( kadranda ufak kılcal vardır ) Saat Çap ; 49 mm. 2. Kasa ; 60 mm. 3. Kasa ; 72 mm.

  TLSold
 • ALTIN HORİZON 17 RUBİS KOL SAAT-18 ayar altından mamul, otomatik, Horizon 17 Rubis, orijinal deri kayışı ile birlikte kol saati. Sorunsuz çalışır durumdadır.

  Lot No: 29

  Lot: 29

  ALTIN HORİZON 17 RUBİS KOL SAAT-18 ayar altından mamul, otomatik, Horizon 17 Rubis, orijinal deri kayışı ile birlikte kol saati. Sorunsuz çalışır durumdadır.

  TLSold
 • RUS 84 SİGARA TABAKASI-Gümüş üzeri kalem işi ile desenlerin yapıldığı, açma düğmesi zümrüt taşlı, Rus84 ve usta damgalı kusursuz sigara tabakası. 
Ağırlık ; 178 gr. 
Ölçüleri ; 11 x 8 cm.

  Lot No: 30

  Lot: 30

  RUS 84 SİGARA TABAKASI-Gümüş üzeri kalem işi ile desenlerin yapıldığı, açma düğmesi zümrüt taşlı, Rus84 ve usta damgalı kusursuz sigara tabakası. Ağırlık ; 178 gr. Ölçüleri ; 11 x 8 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ÜZERİ SAVAT SİGARA TABAKAS-Gümüş üzeri savat işçilikli, damgalı, içi altın vermiyeli, av sahnesinin olduğu, çil kondisyonda sigara tabakası. 
Ağırlık ; 71 gr.
Ölçüleri ; 8,5 x 5 cm.

  Lot No: 31

  Lot: 31

  GÜMÜŞ ÜZERİ SAVAT SİGARA TABAKAS-Gümüş üzeri savat işçilikli, damgalı, içi altın vermiyeli, av sahnesinin olduğu, çil kondisyonda sigara tabakası. Ağırlık ; 71 gr. Ölçüleri ; 8,5 x 5 cm.

  TLSold
 • RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 1891 tarih, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenler ve saray resmedildiği, içi altın vermiyeli tütün tabakası. 
Ağırlık ; 91 gr. 
Ölçüleri ; 8,5 x 5 x 2,5 cm.

  Lot No: 32

  Lot: 32

  RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 1891 tarih, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenler ve saray resmedildiği, içi altın vermiyeli tütün tabakası. Ağırlık ; 91 gr. Ölçüleri ; 8,5 x 5 x 2,5 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ SAVATLI ENFİYE KUTUSU-Gümüş üzeri savat işçiliği ile sanat icra edildiği, damgalı, Fransız menşeili, Kapak kısmında Kadın ve çocuklarının resmedildiği içi altın vermiyeli enfiye kutusu. 
Ağırlık ; 94 gr. 
Ölçüleri ; 8 x 5 x 2 cm.

  Lot No: 33

  Lot: 33

  GÜMÜŞ SAVATLI ENFİYE KUTUSU-Gümüş üzeri savat işçiliği ile sanat icra edildiği, damgalı, Fransız menşeili, Kapak kısmında Kadın ve çocuklarının resmedildiği içi altın vermiyeli enfiye kutusu. Ağırlık ; 94 gr. Ölçüleri ; 8 x 5 x 2 cm.

  TLSold
 • VAN DAMGALI TÜTÜN TABAKASI-Gümüş üzeri savat işçilikli, Osmanlı devlet armalı, 19. yüzyıl tütün tabakası. ( haliyle ) 
Ağrılık ; 105 gr. 
Ölçüleri ; 9 x 6 x 2,5 cm.

  Lot No: 34

  Lot: 34

  VAN DAMGALI TÜTÜN TABAKASI-Gümüş üzeri savat işçilikli, Osmanlı devlet armalı, 19. yüzyıl tütün tabakası. ( haliyle ) Ağrılık ; 105 gr. Ölçüleri ; 9 x 6 x 2,5 cm.

  TLSold
 • RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenler ve saray resmedildiği, tütün tabakası. 
Ağırlık ; 116 gr. 
Ölçüleri ; 10 x 7 cm.

  Lot No: 35

  Lot: 35

  RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenler ve saray resmedildiği, tütün tabakası. Ağırlık ; 116 gr. Ölçüleri ; 10 x 7 cm.

  TLSold
 • RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile komple kaplanmış, içi altın vermiyeli tütün tabakası. 
Ağırlık ; 124 gr. 
Ölçüleri ; 10 x 6 x 2,5 cm.

  Lot No: 36

  Lot: 36

  RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile komple kaplanmış, içi altın vermiyeli tütün tabakası. Ağırlık ; 124 gr. Ölçüleri ; 10 x 6 x 2,5 cm.

  TLSold
 • RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenlerin yapıldığı tütün kutusu. 
Ağırlık ; 79 gr. 
Ölçüleri ; 8,5 x 3,5 x 2,5 cm.

  Lot No: 37

  Lot: 37

  RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenlerin yapıldığı tütün kutusu. Ağırlık ; 79 gr. Ölçüleri ; 8,5 x 3,5 x 2,5 cm.

  TLSold
 • RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenlerin yapıldığı tütün kutusu. 
Ağırlık ; 63 gr. 
Ölçüleri ; 7 x 3 x 2 cm.

  Lot No: 38

  Lot: 38

  RUS ÇARLIK DÖNEM TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönem, 84 ve usta damgasının olduğu, gümüş üzeri savat işçiliği ile desenlerin yapıldığı tütün kutusu. Ağırlık ; 63 gr. Ölçüleri ; 7 x 3 x 2 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ SAVATLI HAMAYIL-19. yüzyıl Osmanlı dönemi, bir tarafında Osmanlı Devlet Arması, diğer tarafında Camii resminin olduğu, savat işçiliği ile süslenmiş, aşık zinciri ile tam takım Hamayıl. 
Ağırlık ; 93 gr. 
Ölçüleri ; 7 x 6 cm.

  Lot No: 39

  Lot: 39

  GÜMÜŞ SAVATLI HAMAYIL-19. yüzyıl Osmanlı dönemi, bir tarafında Osmanlı Devlet Arması, diğer tarafında Camii resminin olduğu, savat işçiliği ile süslenmiş, aşık zinciri ile tam takım Hamayıl. Ağırlık ; 93 gr. Ölçüleri ; 7 x 6 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-Fransız menşeili, üzeri repuse işçiliği ile işçi sahnelerinin resmedildiği, istiridye formunda yapılmış enfiye kutusu. 
Ağırlık ; 27 gr. 
Ölçüleri ; 5 x 3 x 1,5 cm.

  Lot No: 40

  Lot: 40

  GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-Fransız menşeili, üzeri repuse işçiliği ile işçi sahnelerinin resmedildiği, istiridye formunda yapılmış enfiye kutusu. Ağırlık ; 27 gr. Ölçüleri ; 5 x 3 x 1,5 cm.

  TLSold
 • GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-Fransız menşeili, üzeri repuse işçiliği ile çelenk ve oval formda yapılmış enfiye kutusu. 
Ağırlık ; 8 gr. 
Ölçüleri ; 3,5 x 2,5 x 1 cm.

  Lot No: 41

  Lot: 41

  GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-Fransız menşeili, üzeri repuse işçiliği ile çelenk ve oval formda yapılmış enfiye kutusu. Ağırlık ; 8 gr. Ölçüleri ; 3,5 x 2,5 x 1 cm.

  TLSold
 • RUS84 ÇAKMAKLI TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönemi, 84 ve usta damgalı, büyük boy çakmak bölümü ile nadir formda bulunacak gümüş üzeri kalem işi ile süslenmiş Tütün Tabakası. 
Ağırlık ; 182 gr. 
Ölçüleri ; 9,5 x 6,5 x 2 cm.

  Lot No: 42

  Lot: 42

  RUS84 ÇAKMAKLI TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönemi, 84 ve usta damgalı, büyük boy çakmak bölümü ile nadir formda bulunacak gümüş üzeri kalem işi ile süslenmiş Tütün Tabakası. Ağırlık ; 182 gr. Ölçüleri ; 9,5 x 6,5 x 2 cm.

  TLSold
 • ART DECO MİNELİ KEMER TOKASI-Pirinç üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, kusursuz mine kondisyonunda kemer tokası. 
Ölçüleri ; 8,5 x 7 cm.

  Lot No: 43

  Lot: 43

  ART DECO MİNELİ KEMER TOKASI-Pirinç üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, kusursuz mine kondisyonunda kemer tokası. Ölçüleri ; 8,5 x 7 cm.

  TLSold
 • İNGİLİZ GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI-İngiliz damgalı, gümüş üzeri aznavur işçilikli, içi altı vermiyeli, kullanan kişi baş harflerinin olduğu kusursuz sigara tabakası. 
Ağırlık ; 119 gr. 
Ölçüleri ; 10 x 8,5 cm.

  Lot No: 44

  Lot: 44

  İNGİLİZ GÜMÜŞ SİGARA TABAKASI-İngiliz damgalı, gümüş üzeri aznavur işçilikli, içi altı vermiyeli, kullanan kişi baş harflerinin olduğu kusursuz sigara tabakası. Ağırlık ; 119 gr. Ölçüleri ; 10 x 8,5 cm.

  TLSold
 • FRANSIZ MİNELİ OPERA DÜRBÜNÜ-Fransız menşeili, komple mine işçiliği ile süslenmiş, göz koyma bölümleri fil dişi, mercekleri ve asansör kısmı sorunsuz çalışır durumda öpera dürbünü. 
Ölçüleri ; 10 x 5 cm.

  Lot No: 45

  Lot: 45

  FRANSIZ MİNELİ OPERA DÜRBÜNÜ-Fransız menşeili, komple mine işçiliği ile süslenmiş, göz koyma bölümleri fil dişi, mercekleri ve asansör kısmı sorunsuz çalışır durumda öpera dürbünü. Ölçüleri ; 10 x 5 cm.

  TLSold
 • OSMANLI SULTAN II. MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ DİVİT-Osmanlı. Sultan II. Mahmud Han (1808-1839)) tuğralı. Ameli Kadri Usta damgalı, Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan kol diviti. Birbirine tesbit edilmiş mürekkep hokkası ve kalem muhafazasından (kalemdan) oluşmakta. Yalın işçilikli, kazıma/kalemişi tekniği ile stilize bitkisel desenli. Hokka kapağı menteşeli, Osmanlı Gümüş Sanatı’nın dönemi itibari ile koleksiyonluk bir örneğidir.
Uzunluk ; 25 cm. 
Ağırlık ; 302 gr.

  Lot No: 46

  Lot: 46

  OSMANLI SULTAN II. MAHMUD HAN TUĞRALI GÜMÜŞ DİVİT-Osmanlı. Sultan II. Mahmud Han (1808-1839)) tuğralı. Ameli Kadri Usta damgalı, Cübbe kolunun içinde yani yende taşınan kol diviti. Birbirine tesbit edilmiş mürekkep hokkası ve kalem muhafazasından (kalemdan) oluşmakta. Yalın işçilikli, kazıma/kalemişi tekniği ile stilize bitkisel desenli. Hokka kapağı menteşeli, Osmanlı Gümüş Sanatı’nın dönemi itibari ile koleksiyonluk bir örneğidir. Uzunluk ; 25 cm. Ağırlık ; 302 gr.

  TLSold
 • OSMANLI DÖNEMİ KAHVE TEPSİSİ VE ALTI ADET ZARF-Osmanlı dönemine ait, Eski Türkçe 900 yazılı, repuze işçiliği ile dönemin nadir örneklerinden olan Tepsi ve aynı desende yapılmış altı adet zarftan oluşan kahve seti. 
Tepsi Çapı ; 23,5 cm. 
Toplam Ağırlık ; 481 g.r

  Lot No: 47

  Lot: 47

  OSMANLI DÖNEMİ KAHVE TEPSİSİ VE ALTI ADET ZARF-Osmanlı dönemine ait, Eski Türkçe 900 yazılı, repuze işçiliği ile dönemin nadir örneklerinden olan Tepsi ve aynı desende yapılmış altı adet zarftan oluşan kahve seti. Tepsi Çapı ; 23,5 cm. Toplam Ağırlık ; 481 g.r

  TLSold
 • 18 AYAR ALTIN OKUMA GÖZLÜĞÜ-18. yüzyıl, orijinal deri kendi kutusunda, 18 ayar altın üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, mekanizması çalışır durumda okuma gözlüğü. Nadir koleksiyonluk bir eserdir. 
Altın Ağırlığı ; 44 gr.

  Lot No: 48

  Lot: 48

  18 AYAR ALTIN OKUMA GÖZLÜĞÜ-18. yüzyıl, orijinal deri kendi kutusunda, 18 ayar altın üzeri mine işçiliği ile süslenmiş, mekanizması çalışır durumda okuma gözlüğü. Nadir koleksiyonluk bir eserdir. Altın Ağırlığı ; 44 gr.

  TLSold
 • MİNELİ GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-19. yüzyıl Osmanlı pazarına yapılmış, gümüş üzeri yoğun kalem işi ile desenlerin yapıldığı, kapak kısmı mine ile süslenmiş muazzam enfiye kutusu. Koleksiyonluk nadir eserdir. 
Ölçüleri ; 8 x 5 cm. 
Ağırlık ; 83 gr.

  Lot No: 49

  Lot: 49

  MİNELİ GÜMÜŞ ENFİYE KUTUSU-19. yüzyıl Osmanlı pazarına yapılmış, gümüş üzeri yoğun kalem işi ile desenlerin yapıldığı, kapak kısmı mine ile süslenmiş muazzam enfiye kutusu. Koleksiyonluk nadir eserdir. Ölçüleri ; 8 x 5 cm. Ağırlık ; 83 gr.

  TLSold
 • DUNHILL ALTIN KAPLAMA TÜKENMEZ KALEM-Dunhill marka, gümüş üzeri yoğun altın kaplama tükenmez kalem. ( kapak üst kısımda çok küçük ezik bulunmaktadır. )

  Lot No: 50

  Lot: 50

  DUNHILL ALTIN KAPLAMA TÜKENMEZ KALEM-Dunhill marka, gümüş üzeri yoğun altın kaplama tükenmez kalem. ( kapak üst kısımda çok küçük ezik bulunmaktadır. )

  TLSold
 • PATEK PHILIPPE GÜMÜŞ TÜKENMEZ KALEM-Patek Phılıppe gümüş tükenmez kalem.

  Lot No: 51

  Lot: 51

  PATEK PHILIPPE GÜMÜŞ TÜKENMEZ KALEM-Patek Phılıppe gümüş tükenmez kalem.

  TLSold
 • CARAN d'ACHE TÜKENMEZ KALEM-Caran d'ache gümüş tükenmez kalem

  Lot No: 52

  Lot: 52

  CARAN d'ACHE TÜKENMEZ KALEM-Caran d'ache gümüş tükenmez kalem

  TLSold
 • FRANSIZ MİNELİ SAAT-Fransız, gümüş üzeri mine işçiliği ile yapılmış, kadın ve erkek figürlerinin yapıldığı kusursuz mine kondisyonu olan cep saati. 
Çap ; 30 mm.

  Lot No: 53

  Lot: 53

  FRANSIZ MİNELİ SAAT-Fransız, gümüş üzeri mine işçiliği ile yapılmış, kadın ve erkek figürlerinin yapıldığı kusursuz mine kondisyonu olan cep saati. Çap ; 30 mm.

  TLSold
 • FRANSIZ SEYAHAT MASA SAATİ-1800 lü yıllar , Fransız menşeili, anahtar kurmalı ve sorunsuz çalışır durumda seyahat masa üstü saati. 
Ölçüleri ; 5,5 x 4 x 3,5 cm.

  Lot No: 54

  Lot: 54

  FRANSIZ SEYAHAT MASA SAATİ-1800 lü yıllar , Fransız menşeili, anahtar kurmalı ve sorunsuz çalışır durumda seyahat masa üstü saati. Ölçüleri ; 5,5 x 4 x 3,5 cm.

  TLSold
 • SİYAH MİNE SİGARA TABAKASI-Lancel Paris yazılı, ön ve arka kapak komple mine işçiliği ile siyaha boyanmış kusursuz kondisyonda sigara tabakası. 
Ölçüleri ; 7 x 8,5 cm.

  Lot No: 55

  Lot: 55

  SİYAH MİNE SİGARA TABAKASI-Lancel Paris yazılı, ön ve arka kapak komple mine işçiliği ile siyaha boyanmış kusursuz kondisyonda sigara tabakası. Ölçüleri ; 7 x 8,5 cm.

  TLSold
 • RUS84 ÇAKMAKLI TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönemi, 84 ve usta damgalı, büyük boy çakmak bölümü ile nadir formda bulunacak gümüş üzeri savat işçiliği ile ile süslenmiş Tütün Tabakası. 
Ağırlık ; 214 gr. 
Ölçüleri ; 11,5 x 8 x 2 cm.

  Lot No: 56

  Lot: 56

  RUS84 ÇAKMAKLI TÜTÜN TABAKASI-Rus çarlık dönemi, 84 ve usta damgalı, büyük boy çakmak bölümü ile nadir formda bulunacak gümüş üzeri savat işçiliği ile ile süslenmiş Tütün Tabakası. Ağırlık ; 214 gr. Ölçüleri ; 11,5 x 8 x 2 cm.

  TLSold
 • 18. YÜZYIL SATRANÇ FİGÜRLERİ-17. yüzyıl fil dişi imalatı, el kazıma işi ile yapılmış, toplam 7 adet satranç figürleri. Nadir koleksiyonluk bir eserdir. 
Yükseklik ; 6,5 cm.

  Lot No: 57

  Lot: 57

  18. YÜZYIL SATRANÇ FİGÜRLERİ-17. yüzyıl fil dişi imalatı, el kazıma işi ile yapılmış, toplam 7 adet satranç figürleri. Nadir koleksiyonluk bir eserdir. Yükseklik ; 6,5 cm.

  TLSold
 • DİŞ NETSUKE-Toplam 5 adet Netsuke. 17. yüzyılda Japonya'da icat edilen ve pratik bir işlev görev minyatür heykellerdir, koleksiyonluk değeri yüksek olan heykeller el kazı işçiliği ile fil dişinden yapılmıştır. 
Yükseklik ; 5 cm.

  Lot No: 58

  Lot: 58

  DİŞ NETSUKE-Toplam 5 adet Netsuke. 17. yüzyılda Japonya'da icat edilen ve pratik bir işlev görev minyatür heykellerdir, koleksiyonluk değeri yüksek olan heykeller el kazı işçiliği ile fil dişinden yapılmıştır. Yükseklik ; 5 cm.

  TLSold
 • KATALİN YAZI TAKIMI-Katalinden mamul tamir ve kırık olmayan eksiksiz yazı takımı. 
Toplam Katalin Ağırlığı ; 911 gr.

  Lot No: 59

  Lot: 59

  KATALİN YAZI TAKIMI-Katalinden mamul tamir ve kırık olmayan eksiksiz yazı takımı. Toplam Katalin Ağırlığı ; 911 gr.

  TLSold